Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Digital Signage

Digital Signage Nedir?

Digital Signage, ekranlar üzerinde istenen içeriklerin, istenen ekranların istenen yerinde ve istenen zamanda yayınlanmasını sağlayan bir kapalı devre yayın sistemidir. Kapalı devre ve planlaması son kullanıcıya bağla olması nedeniyle Kurumsal TV olarak da adlandırılmaktadır.

Digital Signage ile statik içerikler (resim, video, flash, sunum, PDF vb.) ve dinamik içerikler (web bazlı; web sayfası, hava durumu, veritabanı kaynaklı, canlı kamera yayını, online TV yayını, trafik bilgisi, RSS, widget’lar vb.) içerikleri ekranlar üzerinde yayınlanır.

Digital Signage Sistemleri Nasıl Çalışır?

Ağ üzerinden erişimi sağlanan ekranlar (tek ekran, videowall, LED ekran vb) üzerlerindeki dahili medya oynatıcıya (SoC – System on Chip) veya harici medya oynatıcıya kablosuz veya kablolu bağlanarak uzaktan yönetilir.

Digital Signage içeriklerinin planlanması ve yayına alınması kullanıcı dostu bir internet tarayıcı (browser) arabirimi üzerinden Türkçe dilinde, sürükle bırak kolaylığında yapılabilir. İçeriklerin hangi ekranlarda, hangi gün ve saatte, ne sıklıkla döneceği, içeriği yöneten yetkili tercihidir. Sistemin pratikliği nedeniyle bu pozisyon için kurumun kurumsal kimliğine uygun, tasarım konusunda deneyimli bir kişi olması yeterlidir.

Digital Signage’ın Faydaları Nelerdir?

Digital Signage dikkat çeker: Digital Signage, vermek istenen mesajın hedef kitle ile buluşmasının en etkili yoludur. Statik içeriklerin (posterler, lightbox’lar vb.) yeterince dikkat çekmediği ve göz alışkanlığı ile göz ardı edilebildiği günümüzde Digital Signage hareketli, parlak ve dikkat çeken içerikleriyle doğru kitleye markanızı tanıtır, ürün ve hizmetlerinizle ilgili mesajı kurumsal kimliğiniz ile ulaştırır. Hatırlanabilirliği baskı ürünlerinden yüksektir. Diğer yandan çalışan & yönetim iletişimi açısından motivasyonu artıran, yapıcı bir yatırımdır.

Digital Signage’da içerik dinamik, planlaması pratiktir: Digital Signage sisteminde içeriklerinizin güncelleneceği zamanı önceden belirleyebilir, anlık müdahale edebilirsiniz. İndirim dönemlerini, bayram ve tatil günlerini önceden planlayabilirsiniz. Kampanya veya duyurularınızı yer ve lokasyon bağımsız olarak ağ üzerinden istediğiniz ekranlara basabilirsiniz. Digital Signage yazımından alacağınız raporlar yaptığınız yatırımın geri dönüşünü görmeniz ve buna göre strateji oluşturmanız açısından değerli veriler sağlar. Sistem aynı zamanda kurum içi doğum günü ve işsağlığı/güvenliği uyarıları gibi bilgilendirmeleri veya kurumsal eğitimlerinizi pratik şekilde yansıtır.

Digital Signage uygun maliyetlidir: Digital Signage fiyat performans açısından anlamlı, hızla yatırımın geri dönüşü (ROI) sağlayan bir sistemdir. Kurumsal TV’ler sürekli baskı, lojistik ve denetim gibi operasyonel maliyetleri ortadan kaldırır. Dilenirse 7/24’e kadar yıllarca kullanılabilen Digital Signage sistemleri poster ve afişlere göre daha ekonomiktir. Digital Signage ile tek alanda tek bir görsel ile sınırlı kalınmaz. Digital signage ekranları reklam ortamları oluşturarak kuruma ek gelir ortamı oluşturabilir. Digital Signage aynı zamanda marka bilinirliği ve prestiji açısından da fayda sağlar.

Sosyal medya entegrasyonu: Kurumsal TV’nize sosyal medya kanallarınızı (Instagram, Twitter, Facebook, Tripadvisor vb) entegre edebilir, satışa yönelik sadakat programları oluşturabilirsiniz.

Digital Signage ile Neler Yayınlayabilirim?

  • İç mekan ve açık hava için reklam ve promosyonlar
  • Ürün ve hizmetlerle ilgili bilgilendirmeler
  • Güncel haberler, eğlenceli bilgiler, finansal bilgiler, anlık hava ve trafik durumu, şirket organizasyonu için motive edici bilgiler
  • Haber bülteni, sosyal medya, interaktif içerikler ve oyunlar ile hedef kitleye dokunur, müşteri rızası ölçüsünde veriler toparlanabilir
  • Güvenlik bilgileri çalışanlara iletilir
  • Çalışanlar arası performans bilgilendirmeleri, doğum/taziye mesajları
  • Takvim ve etkinlik bilgilendirmeleri
  • Acil durum bilgilendirmeleri
  • Digital Signage ihtiyaçlarınızla ilgili bilgi ve destek için DesignSign ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişim kurmak için tıklayın.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir